Říjen 2014

UHF 2014

22. října 2014 v 12:34 | OK2BDQ |  VKV závody
Tak je před námi rozhodující závod sezony 2014 a je jasné , že pokud se nic nepokazí nebo zásadního nezmění , povede se nám obhájit loňské vítězství v MČR i letos.
Špatný začátek sezony 2014 v podobě nevhodně zvoleného náhradního QTH pro I. subregionál a silná námraza a tragické následky v podobě popadaných antén v II. subregionále nám nedávaly příliš velké naděje na obhájení prvenství.
Domlouvám sraz na pátek 09:00 v Horní Bečvě. Vařím guláš a chystám věci. Zvoní telefon, volá brácha 2MWR a sděluje špatnou zprávu. Má vysokou horečku a těžkou angínu. Nejede a bude nám fandit z postele. Takovou konfiguraci jsme si ještě nevyzkoušeli a bude to každopádně těžké pro Sašu 2VYG, kde jsou dlouhá léta s Alešem sehranou dvojicí na 23 a 13cm. Nedá se svítit musíme se poprat i s touto situací.
Ráno se setkáváme u Jardy OK2UYU na Horní Bečvě, který nezahálel. Avie má plně nabité baterky a zahřátý motor spirálou 1KW umístěnou v bloku motoru. Super finta, která mi dovolí nakopnout "Obludu" i v zimních měsících. Nakládáme všechny fidlátka a zvlášť impozantně působí hrb na střeše tvořen půlkami 3metrové paraboly jenž Obludu promění na prehistorické zvíře z období křídy.