UHF 2014

22. října 2014 v 12:34 | OK2BDQ |  VKV závody
Tak je před námi rozhodující závod sezony 2014 a je jasné , že pokud se nic nepokazí nebo zásadního nezmění , povede se nám obhájit loňské vítězství v MČR i letos.
Špatný začátek sezony 2014 v podobě nevhodně zvoleného náhradního QTH pro I. subregionál a silná námraza a tragické následky v podobě popadaných antén v II. subregionále nám nedávaly příliš velké naděje na obhájení prvenství.
Domlouvám sraz na pátek 09:00 v Horní Bečvě. Vařím guláš a chystám věci. Zvoní telefon, volá brácha 2MWR a sděluje špatnou zprávu. Má vysokou horečku a těžkou angínu. Nejede a bude nám fandit z postele. Takovou konfiguraci jsme si ještě nevyzkoušeli a bude to každopádně těžké pro Sašu 2VYG, kde jsou dlouhá léta s Alešem sehranou dvojicí na 23 a 13cm. Nedá se svítit musíme se poprat i s touto situací.
Ráno se setkáváme u Jardy OK2UYU na Horní Bečvě, který nezahálel. Avie má plně nabité baterky a zahřátý motor spirálou 1KW umístěnou v bloku motoru. Super finta, která mi dovolí nakopnout "Obludu" i v zimních měsících. Nakládáme všechny fidlátka a zvlášť impozantně působí hrb na střeše tvořen půlkami 3metrové paraboly jenž Obludu promění na prehistorické zvíře z období křídy.Dopřejeme si ještě dopolední oběd v místní restauraci a hurá na kopec. Po cestě doplníme PHM na místní benzince. Při placení zjišťuji přítomnost dvou orgánů, kteří sice pijí kafe a kteří by nám po spatření našeho monstra byli určitě ochotni Pomáhat a nás chránit. Naštěstí si nás nevšimli a my se můžeme vydat na naší oblíbenou cestu. Na vrchol Radhoště dorážíme bez problémů. Stavím auto na místo a rychle složit stožáry a antény ze střechy, natáhnout 100 metrů kabelu k rozvaděči. Musíme spěchat, je nás méně a slunce zapadá dříve.
Mezitím dorážejí kluci Benkovi Pepa 2STK a Tonda 2VMC. Překvapují nás nejen svým novým terénním autem, ale také tím, že se jim povedlo vyřídit povolení ke stání s autem blíže k západu a to tak, že vidí ideálně na Praděd. Zatím jsme vždy bojovali s TV vysílačem, který stál v cestě.Mezitím kompletujeme 3metrovku a antény na 70cm. Pomalu se stmívá a my odcházíme k zaslouženému odpočinku na chatu. Tam jako vždy diskuse a polemiky na všechna možná témata.
Probouzíme se do úžasného dne.


Počasí jak v létě. Stavíme 3metrovku a testujeme na majácích. Vypadá to dobře. Dále stavíme 4x18el a 8x7el. Testuji na DB0FGB a hraje moc hezky.

Následuje 3cm v režii Jardy 2UYU a Luďka 2KW. A jako poslední 1,6m dish pro 9 a 6cm.
Kluci Benkovi se také činí a antény jim také stojí a už plni očekávání zkouší QSO s Edou 2BPR a následně 2QI na Praděd.
Závod začíná a vše fuguje jak má.Rozdělení pásem 70cm Romek 2PWR, 23 a13cm Saša 2VYG 9 a 6cm já 2BDQ , 3cm Luďa 2KW a Jarda 2UYU, Tonda 2VMC a Pepa 2STK 24 - 76Ghz. Spojení přibývají na všech pásmech a zdá se, že je vše ok. Ovšem na 23 a 13cm to nesype jak obvykle. Saša běhá z obludy a do obludy a bliká baterkou na parabolu , pak zase na rotátor. Chvíli je klid a pak zase slyším ta slova, při kterých se nám vždy uleví.
Není to dobré. Rotátor s 3metrovkou špatně ukazuje a po korekci je během chvilky zase úplně vedle. Chvíli se snažíme najít problém, ale je příliš tma a celkem vydatně prší. Je něco po půlnoci a jdeme spát. Opravu rotátoru necháme na zítra.
Ráno kontrola rotátoru a nalezení potenciální závady v podobě utopené svorkovnice prodloužení napájecího a ovládacího kabelu. Po vysušení je to lepší, ale není dobré. Proto kolem poledne padá rozhodnutí 23 a 13cm OFF a balíme.


Zbytek pásem šlape hezky avšak protistanic na vyšších bandech postupně ubývá. Já na 9 a 6 cm už nevím jak na chatu ON4KST oslovit některé stanice, aby alespoň zareagovaly. Bodově to nevypadá špatně a proto jdu pomáhat Sašovi a dělám také OFF.
Luděk 2KW bojuje na pásmu i s námi, jelikož se snažíme ho naklonit k tomu, aby nás následoval. Ten sice nesouhlasí, ale v 12UTC rezignuje.
Kluci na 24 a 47Ghz už také začínají balit.
Nejdéle bojoval Romek na 70cm


a jedině zde spojení celkem slušně stále přibývala. Ve 13UTC končíme i tady a rychle zase vše sbalit, naložit, sjet dolů, vyložit a domů. Tentokráte jsme to stihli být doma před půlnocí.
Celkově spokojenost. Ukázalo se že, systematická práce, velké odhodlání, ale hlavně dobrý kolektiv nám pomohly velký handicap vyrovnat a splnit si vytýčený cíl.
Pohár za první místo v MČR VKV - kategorie MULTI OPERATOR poputuje opět, podruhé za sebou, k OL9W.

73 OK2BDQ Ivo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama